Izbori

Teško nama, Mrmi! 😭
Ne pitaj me ništa.. Već mi nije dobro.. 🥺
Još sam se oko toga svega posvađao danas sa partnerom danas, mislim da hoće da me otkači pa traži razloge za svađu, možda grešim doduše jer sam kao na iglama i moć rasuđivanja mi nije trenutno najjača... muka mi je, osećam se grozno, istrošeno, s*ebano..
 
Nisam gledao sednicu narodne skupštine danas gde je opozicija blokirala rad iste dok se ne kaže za izbore.. Da li je neko gledao sednicu tu danas, navodno je Miki Aleksić tražio izbore u decembru, ali ne zna da li je tražio da se raspišu za Decembar (tada da se održe) ili da se raspišu U Decembru?
Pričali su i Radomir Lazović i Aleksić i tražili su hitno raspisivanje parlamentarnih i beogradskih izbora koji bi se raspisali i održali do kraja godine, odnosno Aleksić je rekao da se održe u decembru. Premijerku pozvao da podnese ostavku, ona pričala nešto svoje dok su oni zviždali i to je to.
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Pa da, zato je to tako.. Do kraja nedelje bi trebao da dobijem i sve kontakt osobe iz svih DKP-a..neki su danas već poslali.. Malo doduše, ali jesu.. Hahaha, ovo će biti navrat nanos izbori više nego ikad..ne znam šta je opoziciji sada sa tim decembrom, šta misle da će dobiti time...
 
Pa mislim da svakako imati logike traziti izbore. Nakotilo se mnogo gamadi koje sada diktator mora da podmiruje, nisam siguran da moze sve frakcije da zadovolji, dovoljno ljudi da uceni, kupi. Spoljni faktor je takodje tu. Svakako je lepo gledati paniku u redovima sekte. Drzace se zubima i noktima za svoje polozaje tj. funkcije do kraja. Mislim bolest ide do toga ako nisi na spisku da glasas, dete ti ne ide u vrtic, nema mesta itd itd.
 
Pa mislim da svakako imati logike traziti izbore. Nakotilo se mnogo gamadi koje sada diktator mora da podmiruje, nisam siguran da moze sve frakcije da zadovolji, dovoljno ljudi da uceni, kupi. Spoljni faktor je takodje tu. Svakako je lepo gledati paniku u redovima sekte. Drzace se zubima i noktima za svoje polozaje tj. funkcije do kraja. Mislim bolest ide do toga ako nisi na spisku da glasas, dete ti ne ide u vrtic, nema mesta itd itd.
Ok neka idu ja bih voleo da se ŠTO PRE završe i da ih moje oči ne vide... Ali onda mora da ih raspiše sledeće sedmice bukvalno.. Jer nema više vremena za organozaciju istih ako idu u decembru, ne znam da li znaš koji je posao za lokalne samouorave orgnizacija izbora.. ako idu u decembru, mora da budu negde oko 15.12. jer oko Svetog Nikole koji pada u subotu neće niko da ide da glasa, posle je NG, nije zgodno vreme uopšte..
Onda druga stvar, može da ih pre*ebe Vučela da ne da lokalne izbore u decembru, oni idu redovno u maju/junu 2024. jer su bili zbog korone 2020. u junu..
To je tek poseban krug pakla da se razdvajaju izbori i da ljudi idu prvo za parlament pa za lokal u tako kratkom periodu.. Niko neće izaći na lokal, a to je SNS- u najbitnije... :/
 
bezveze su sad izbori, jedino lokalni za BG imaju smisla.

davati naprednima još 4 godine bonusa može samo neko potpuno lud.

ako bi već bili izbori onda nek se dogovore opoziciona desnica i liberalna levica kako bi izgledala ta nova vlada s obzirom da matematički jedni ne mogu bez drugih i kako ne bi ušli u crnogorski ili bugarski scenario izbora na svakih godinu dana i večite nestabilnosti (spremda to možda ne bi ni bilo lošije od ovoga sada kad su napredni na svim nivoima vlasti).

Nakotilo se mnogo gamadi koje sada diktator mora da podmiruje, nisam siguran da moze sve frakcije da zadovolji, dovoljno ljudi da uceni, kupi. Spoljni faktor je takodje tu.
Naravno da može, isto kao što je radio do sada.

Čekanje raspada SNSa je čekanje Godoa. Opozicija mora biti proaktivna terenski, a ne pasivna i jaka samo na rečima.
 
To bi bila neka konzervativna sloboda, sa Micom zavetnicom kao premijerkom, Boškom kao ministrom unutrašnjih poslova, dok bi Zeleni držali ministarstva spoljnih poslova i zaštite životne sredine. Gđa Tepić ministarka privrede.
 
  • Haha
Reactions: Mrm
@Pokahontas

Idu redovni lokalni 2024. godine, ali to nisu Beogradski (gradski izbori), oni ako bi bili, bili bi vanredni..
 
To bi bila neka konzervativna sloboda, sa Micom zavetnicom kao premijerkom, Boškom kao ministrom unutrašnjih poslova, dok bi Zeleni držali ministarstva spoljnih poslova i zaštite životne sredine. Gđa Tepić ministarka privrede.
ma ne bi to opstalo više od godinu dana, rascepalo bi se po prvom pitanju

najbolje je da se napravi tranziciona vlada kojoj bi cilj bio čistka naprednih kadrova po dubini, čišćenje biračkih spiskova od mrtvih (moja pokojna baba koja je već 8 godina na onom svetu još uvek uredno na spiskovima, lično sam se uverio kad sam bio kontrolor) i te tehničke stvari kako bi se lepo organizovali konačno pravi fer i pošteni izbori.
 
Idu redovni lokalni 2024. godine, ali to nisu Beogradski (gradski izbori), oni ako bi bili, bili bi vanredni..
da da znam, ali redovni lokalni idu samo u nekim sredinama

riba smrdi od glave, bez oslobađanja Beograda nema čemu da se nadaš na državnom nivou.
 
Ma kako misliš da dođu do većine na parlamentarnim kada se raspadaju na svakom koraku? Još gore ako dignu cenzus na 5%. Možda da u tranzicionoj vladi budu i radikali :ROFLMAO:
 
Svuda skoro idu 2024. lokalni, 90% opština u Srbiji..
 
Ma kako misliš da dođu do većine na parlamentarnim kada se raspadaju na svakom koraku?
tako se priča pred svake izbore evo već 8 godina, od kad su došli. Isto je pomama bila za one izbore gde je bio Beli, a to sad već debelo gazi 6 godina.

Još gore ako dignu cenzus na 5%. Možda da u tranzicionoj vladi budu i radikali :ROFLMAO:
Radikali toliko propali da je i Šešelj senior digao ruke, teško da mogu 2% da namaknu.

Svakako biće nekih krupnih koalicija, to je evidentno.
 
Pa jedino ako se ujedine pre izbora, inače će ostati ispod cenzusa. Koja je šansa da se Aleksić i Jeremić dele, da bi se sad ujedinili zbog izbora navrat-nanos. Bili su neko vreme insistirali na izbornim uslovima, a sad odjednom traže hitne izbore i očekuju da tu pobede. Ne zvuči baš realno.
 
Pa jedino ako se ujedine pre izbora, inače će ostati ispod cenzusa. Koja je šansa da se Aleksić i Jeremić dele, da bi se sad ujedinili zbog izbora navrat-nanos. Bili su neko vreme insistirali na izbornim uslovima, a sad odjednom traže hitne izbore i očekuju da tu pobede. Ne zvuči baš realno.
pa mislim pod jedan blok liberalna levica, pod drugi desnica

SSP - PSG - DS - Ponoš - Aleksićeva struja NS jedan blok

DSS - Dveri - Zavetnici - POKS - Jeremićeva struja NS drugi blok

Zeleni treći blok, mada i tu je bilo nekih problema između Ćute i Zelenovića tkd ćemo videti

pojedinačno su svi beda.
 
Evo šta kažu Zavetnici koje neki priželjkuju na vlasti, samo da bi se smenila aktuelna. ;)

ВЛАСТ СЕ БОРИ ДА УКРАЈИНА ПОВРАТИ КРИМ, АЛИ НЕ И ДА СРБИЈА САЧУВА КОСОВО И МЕТОХИЈУ❗

Народна посланица Српске странке Заветници, Драгана Миљанић, данас је на ванредном заседању Народне Скупштине Републике Србије захтевала следећа објашњења:

🔴 "Од Владе Републике Србије тражим да објасни да ли је наша држава званично подржала тзв. Кримску платформу, иницијативу која заговара војну интервенцију против Русије на Криму, а иза које стоје водеће земље чланице НАТО-а?

Иако нам је из Министарства спољних послова поручено да се Београд није придружио овој платформи, остаје упитно по ком је основу председница Владе, госпођа Брнабић, 23. августа учествовала на онлајн заседању Самита, који је организован у оквиру Кримске платформе? Сложићете се да је у најмању руку нејасно како то ова власт не подржава Кримску платформу, а узима директно учешће на састанцима који се организују под њеним окриљем?

🔵 Подсетићу вас да је само дан пре овог Самита одржан састанак председника Србије Александра Вучића са украјинским председником Зеленским. На том састанку Вучић је прихватио тзв. атинску декларацију, у којој се Русија директно оптужује за агресију и за ратне злочине у Украјини. Такође, неки од највиших званичника украјинске Владе изјавили су након тог састанка да је Србија донела одлуку о придруживању Кримској платформи.

Тражим од Владе Републике Србије да објасни грађанима да ли је прихватањем антируске декларације из Атине и учешћем Ане Брнабић на самиту у Кијеву наша држава званично подржала захтеве из Кримске платформе?

⚪Да ли је то државно руководство на челу са Александром Вучићем проценило да је дошло време да подржи платформу за реинтеграцију Крима, док реинтеграција Космета, не само да никад није поменута, већ су сви заговорници обнове суверенитета Србије изложени бруталним медијским нападима, у којима су етикетирани као заговорници рата, само због тога што бране и поштују Устав?

Овакви потези озбиљно доводе у питање позицију војне неутралности наше државе и указују нам на то да се клатно спољне политике званичног Београда све више помера у правцу НАТО политике."​
 
Pa glasači, uključujući i neke forumaše, ne moramo ih imenovati. Npr. ako opozicija izađe na izbore i u dve kolone, libearne levice i desnice, kako da formiraju vlast nego udruživanjem? Mislim, ako bi se eliminisali SNS i SPS.
 
Videćemo kako će izgledati podela mandata nakon izbora i kakva kombinatorika dolazi u obzir, ali nekako mi nema poente da se spajaju ekstremno različite ideologije čiji spoj bi mogao biti gori nego ovo što sada imamo. Sad kao sedimo na dve stolice, i zapad i istok, a npr. ako Zavetnici budu ključni faktor, šta biste očekivali od njih? Da se okrenu zapadu odjednom?
 
Back
Top