Kako se danas osećate?

Uzasno.

Pre sat vremena saznajem da prijatelj iz detinjstva ima Koronu i da je intubiran u bolnici u kriticnom stanju 😭

Ja sam primetio da je odjednom nestao sa drustvenih mreza ali ni sanjao nisam da je ovo u pitanju.

Ne treba paniciti ali vodite racune gde i kako se krecete, virus nije nestao (niti ce nestati) uprkos tome sta "TV strucnjaci" (ja ih od miloste zovem budalama....jer to i jesu) pricali. Niko ne zna kako ce proci kad zakaci a posledice ostaju cak i kad je blaga forma bolesti u pitanju. Evo ja se jos nisam do kraja oporavio od mog COVID-a. a mesec dana je proslo od kako sam prelezao. Brat se isto oporavljao mesecima kad je on imao.


Iskreno se nadam da ce smoci snage da se izvuce 😭
 
Srecom, prijatelj je sada dobro, juce je izasao iz bolnice. Jedva je izvukao zivu glavu ali preziveo je. Rekao mi je da nista gore u zivotu nije doziveo od Korone i da je bio siguran da ce umreti obzirom kako ga je zakacilo. Eto, covek u ranim 30-im godinama, sportski tip, bez hronicnih bolesti ali bio je na ivici zivota i smrti.

Cuvajte se....ovih par meseci cemo imati predah donekle ali na jesen sledi novi udar Korone. U Evropi vec polako pocinje novi talas, povecavaju se brojke u UK i Portugalu, kod nas ovde ce porast da krene na jesen. Ponovo ce biti po 10 000+ zarazenih na dnevnom nivou.

Utesno je to sto bi u tom nekom periodu trebale i da se pojave upgradeovane vakcine radjene prema Omikron soju tako da cemo s te strane svakako biti u boljoj situaciji nego u ovom prethodnom talasu.

Bez panike ali maksimalan oprez. Iako su politicari udruzeni sa laznim strucnjacima sirom sveta stvorili sliku da je sve gotovo, realnost je potpuno suprotna. Daleko je od gotovog.
 
Kod mene u okolini je pandemija gotova, niti više iko priča o koroni, niti znam da se iko zarazio sad. Užas.
 
Obožavam ove teme! 💗

Danas malo strepim. Doduše, psihoterapija će pomoći da se rešim iracionalnih strahova, napredak je vidan.
 
У августу коначно одлазим на кросфит, само мало да исцимам моје другаре који то држе.

Елем, имам и две симпатије - једна медена из Новог Сада, а друга је једна фатална инструкторка кросфита из моје Сремске Митровице.
 
Last edited:
Osjećam se ko na ražnju, brutalno je vruće, i brojim dane do godišnjeg odmora i mora, još malo 🙏
 
Zbog ovakvih dana mrzim leto 🥵🤬 Ne podnosim ove vrućine. 39,5 stepeni 🤯
 
Kod mene ovde 42 stepena.

Bukvalno asfalt gori.

Sreca pa u sobi radi klima, inace bi bilo nepodnosljivo.
 
Potreseno.

Jedna forumasica sa drugog (stranog) foruma je ostavila oprostajnu poruku na FB i najavila da ce skociti sa mosta i ubiti se. Poznato mi je da se muci sa depresijom neko vreme, objave pokazuju da postoji ozbiljan problem...........ali kad se ovako nesto vidi rano ujutru :cry::eek:

Nadam se da oni koji su joj bliski i koji mogu da reaguju nakon ovakve objave...da su i reagovali.
 
Užas. Te najave su najgore.Na YT i dalje ima oproštajna poruka one Kristine Fruze iz Novog Sada što se ubila pre koji godinu.Detaljno je iznela svoj pogled na svet i izvinila se svima pre nego što se roknula. Rekla je da je za sve kriva depresija.
 
Razumem te osobe, ali ne odobravam, posto sam jedno duze vreme (2-3 godine) bio tuzan, razocaran, sto bi se reklo, kao da se ceo svet srusio, ali ne mogu reci da sam bio depresivan. I dalje sam funkcionisao sa spoljnim svetom, ali u mnogo manjoj meri i prijala mi je samoca. U mom slucaju niko nije znao sta je samnom i nikom nisam pricao o tome, ni dan danas. Ali bilo je situacija kada mi je bilo svejedno da li cu ziveti ili umreti, da li cu dobiti neku tesku bolest ili drugo, ali nikad nisam pomislio da dignem ruku na sebe. U mom slucaju me je sport izvukao.
Ali svakako tim ljudima treba pomoci, pogotovo od osoba u koje imaju poverenje i razumevanje, ali ne i podvladjivanje.
 
U medjuvremenu su poruke obrisane i video sam da je bila online. Srecom, neko je uspeo da je odvrati na vreme. Iskreno se nadam da ce dobiti pomoc koja je preko potrebna u ovom trenutku.

Kad se mentalno upadne u corsokak, cesto je gore nego fizicka bolest. Bilo da je rec o anksioznosti, depresiji ili oba. U drustvu se cesto stigmatizuju ti problemi pa se te osobe tretiraju kao "nenormalne" itd, ali je realnost takva da ovi problemi imaju epidemijske razmere, posebno od kako je pocela pandemija COVID-a.

Cak i sam prelezan COVID moze da pogorsa ankisioznost, depresiju ili da dovede do pojave ovih problema kod osoba koje ih ranije nikada nisu imale. To je jedan od 205 razlicitih simptoma long COVIDa, odnosno post COVID sindroma.

Gledajuci njene objave od pre nekoliko nedelja, pomenula je da je prelezala COVID i da od tada oseca kako joj je depresija gora nego ikad a zali se i na "brain fog" (vrlo cesta pojava nakon prelezane bolesti). Tako da je moguce i da se depresija dodatno razbuktala nakon prelezane Korone i da je sad stanje ovakvo.

U svakom slucaju, nadam se da ce dobiti pomoc sto pre. Drzim fige.
 
Sjajno. Danas mi je stigla zahvalnica na kucnu adresu od jednog istaknutog britanskog naucnika i gerontologa za doprinos u razvoju biotehnologija. Pomagao sam i oko organizacije jedne klinicke studije i stvarno sam iznenadjen ovim gestom, bas mi znaci.

A paralelno sa time, i jedan nas doktor nauka u oblasti molekularne biologije te profesor na univerzitetu je podrzao moje ideje i dao mi neke smernice koje ce mi i te kako znaciti u buducem radu.

I onda kad se takva podrska dobije......to je definitivno znak da sam na pravom putu te da ce ono sto radimo ja i nekolicina drugih ljudi sirom sveta promeniti svet na bolje i kreirati pre svega zdraviju buducnost 🙏Zato sam, na kraju krajeva, i usao u nauku.
 
Back
Top