Kako se danas osećate?

Ooo, bas je brzo dosao taj dan. A kad se setim kad si o tome pisao ....

"BUDITE ljubomorni, ne jedno na drugo, već na svoj brak. Čuvajte ga i branite od svih iskušenja, smatrajte ga dragocenim za svoju sudbinu i sreću. NEKA ovaj dan bude srećan početak vašeg dugog i lepog zajedničkog života." Cestitam.
 
Ooo, bas je brzo dosao taj dan. A kad se setim kad si o tome pisao ....

"BUDITE ljubomorni, ne jedno na drugo, već na svoj brak. Čuvajte ga i branite od svih iskušenja, smatrajte ga dragocenim za svoju sudbinu i sreću. NEKA ovaj dan bude srećan početak vašeg dugog i lepog zajedničkog života." Cestitam.

Jako brzo je došao. Verio sam je aprila 5tog i imali smo opštinsko oktobra 5tog a crkveno 8og oktobra. Jako je sve brzo prošlo ali eto iz dana u dan uživamo 😊

Hvala svima na čestitkama. Neki od vas me znaju još od moje 15ste godine.. @Petar ti recimo možeš svašta da kažeš o meni i za mene haha. Toliko dugo sam već na forumu i nekad se osećam da sam mnoge važne dane podelio ovde sa vama pa eto i ovaj jedan od bitnijih momenata i trenutaka sam takođe želeo da podelim ovde sa vama 😊
 
Potpuno random činjenica i osećanje, ali nakon sigurno 10 godina odlučio sam da sve što posedujem od pametnih uređaja prebacim na engleski jezik. Uvek sam voleo da mi uređaji budu na srpskom, jer volim naš jezik, logično, ali mi toliko para oči što se često mešaju ćirilica i latinica u interfejsu aplikacija/programa, moj blagi OCD to više nije mogao da podnese. :D Ne znam kakvi ste vi po tom pitanju, ali meni je od danas sve na English US. :)
 
Meni je engleski na računaru (uzgred juče sam konačno prešao na Windows 11, malo se treba navići, ali lepši je interfejs), dok je na telefonu srpski. Ponekad bude neobičan prevod za neke fraze, pa Paste bude Nalepi (što je možda ok, samo čudno zvuči, pa ljudi pre kažu "pejstuj" nego nalepi nešto) itd. A i ako gledaš neki tutorial na engleskom, a interfejs ti na srpskom, može biti teže da ga ispratiš i nađeš tu funkcionalnost na svom uređaju.​
 
Potpuno random činjenica i osećanje, ali nakon sigurno 10 godina odlučio sam da sve što posedujem od pametnih uređaja prebacim na engleski jezik. Uvek sam voleo da mi uređaji budu na srpskom, jer volim naš jezik, logično, ali mi toliko para oči što se često mešaju ćirilica i latinica u interfejsu aplikacija/programa, moj blagi OCD to više nije mogao da podnese. :D Ne znam kakvi ste vi po tom pitanju, ali meni je od danas sve na English US. :)

Ja sam čudan po tom pitanju. Kad pišem ovako neke beleške ili nešto ručno ja pišem ćirilicom a kada sam na računaru ili telefonu pišem latinicom. Za sada mi je telefon na srpskom ali to se apsolutno slučajno dogodilo kad sam uzimao telefon pa je tako i ostalo ali inače u većini slučajeva sve mi funkcioniše na engleskom kada je reč o tehnologiji.
 
Pa engleski je definitivno i jezik tehnologije. I ovo što reče Miloš, znalo je da mi bude pakleno kad gledam neki tutorial na engleskom, pa tražim na srpskom. :D

Kap koja je prelila čašu je ćirilica i latinica mešano u istoj aplikaciji... Zaista ne. 🤢

Inače, tokom godina sam nailazio na bizarne prevode u aplikacijama, npr. crop su aplikaciji za editovanje slika i videa jedno vreme prevodili kao USEV. 😂 Pogrešan crop...
 
Što se tiče računara, tj. Windows-a, oduvek mi je bio na engleskom, i prosto mi je neprirodno da bude na bilo kom drugom jeziku. Mada sam često viđao u Italiji i Nemačkoj da koriste Windows na svojim jezicima. U Moldaviji je u 95% slučajeva Windows na ruskom.

Što se tiče telefona, prebacio sam ga na rumunski kada sam počeo da učim jezik i sad mi je čudno da bude na srpskom.
Nije mi problem što su neke aplikacije na ćirilici a neke na latinici, ali jeste vrlo neprijatno kada u jednoj aplikaciji ima malo jedno, malo drugo.
Mada meni je iritantno i kada vidim da neko bilo koji formular napisan na ćirilici popunjava latinicom ili obrnuto.
 
Katastrofa, opet mi se vratila prokleta anksioznost i napad panike nakon sto je nije bilo 4 meseca. Uplasen sam sad mnogo da se ce vratiti period proleca.
 
Katastrofa, opet mi se vratila prokleta anksioznost i napad panike nakon sto je nije bilo 4 meseca. Uplasen sam sad mnogo da se ce vratiti period proleca.

Jesenje sumorno vreme zna da negativno utice na anksioznost samo po sebi. Jos ako imas i privatno nekih dodatnih problema, to je okidac.

Kako i liberta rece, sta god da treba tu smo.
 
Prosle godine u jesen uopste nisam imao sto je krajnje cudno. Nego eto sad se poklopilo da sinoc bude okidac: mama i tata konstantno nervozni zbog sestre i njenog porodjaja, onda njihovo zanovetanje meni zbog fakulteta i zaposljavanja da ja na kraju gubim volju. Da ne pominjem finansije.
 
Ja sam preporođen otkad nisam na Tviteru. Uskoro mesec dana. Sjajan osećaj.
 
Također, samo što je FB u pitanju i nešto više od 2 mjeseca. Nisam unaprijed planirala, ali vrlo brzo sam primijetila koliko mi je vremena zapravo oduzimalo i koliko se osjećam bolje bez toga.
 
Ne znam kako bih opisao to kako se trenutno osjećam, ali mislim da se najviše od svega osjećam izgubljeno. Jučer sam raskinuo duži odnos (odnosno, raskinula je druga strana) za koji sam nebrojeno puta bio pomislio "ok Marko, to je ono šta si oduvijek htio, napokon veza/odnos u kojem stvarno osjećaš da je to to" i evo, nisam iskreno ni pojma imao da to zaista može toliko (za)boljeti. No dobro, red depresivne muzike (je l' znate koliko u takvim situacijama Kornelijina Hold me closer drugačije udari?), red posla, i bit će okej s vremenom. Valjda.

Kako nisam out pa nemam maltene kome to ispričati, osjetio sam neku potrebu da makar ovdje to izbacim iz sebe. 😣
 
No dobro, red depresivne muzike (je l' znate koliko u takvim situacijama Kornelijina Hold me closer drugačije udari?), red posla, i bit će okej s vremenom. Valjda.
Hoće, drži se!

Mislim, vreme baš ne "leči" sve, ali se vremenom u rutini svakodnevice naviknemo na novu situaciju...
Naučimo da živimo u novim okolnostima...
Čovek ti je prilagodljiva zverka...
Za dva meseca ćeš se okrenuti unazad i iznenaditi koliko je vremena prošlo, i raskid će ti delovati kao da je bio juče...


A onda ćeš, pre ili kasnije, po prirodi stvari opet upoznati nekoga za koga ćeš ponovo "osetiti da je to to"...
 
U pravu ste oboje i slažem se s vama, samo eto, trenutno je prisutan onaj osjećaj da nikad neće doći nitko takav i da nikad više stvari neće biti kao nekad. Naravno da oće, i jedno i drugo, samo treba pregurati sad taj osjećaj 😊
 
Ne znam kako bih opisao to kako se trenutno osjećam, ali mislim da se najviše od svega osjećam izgubljeno. Jučer sam raskinuo duži odnos (odnosno, raskinula je druga strana) za koji sam nebrojeno puta bio pomislio "ok Marko, to je ono šta si oduvijek htio, napokon veza/odnos u kojem stvarno osjećaš da je to to" i evo, nisam iskreno ni pojma imao da to zaista može toliko (za)boljeti. No dobro, red depresivne muzike (je l' znate koliko u takvim situacijama Kornelijina Hold me closer drugačije udari?), red posla, i bit će okej s vremenom. Valjda.

Kako nisam out pa nemam maltene kome to ispričati, osjetio sam neku potrebu da makar ovdje to izbacim iz sebe. 😣
Užasno težak osećaj za svariti, pogotovo kad misliš "to je to".

Samo što ja ne bih slušao depresivnu muziku, nego onu "empowering" muziku za nakon raskida.
 
Back
Top