Kako se danas osećate?

Marko, samo glavu gore. Gotovo sam siguran, proći i pre nego što misliš (barem je u mom slučaju bilo tako). Užasavam se izraza kako bol ne prolazi nego samo naučiš da živiš sa tim. Svaki bol prođe, za neki je potrebno manje, a za neki više vremena.
Složio bih se sa Petrom, izbegavaj depresivnu muziku. Samo pogoršava stvari i ceo postupak "izlečenja" produžava.

Tako je, jedna(jedan) ode, druga(drugi) dođe, moj životni moto 🙏

Mene ova fraza uvek podseti na ovaj vanvremenski hit - Jedan prođe, drugi dođe, to ti kaže Lepa... prava "empowering" pesma.

 
Ja koji poslušam savjete da se otarasim depresivne muzike i onda opet završim na onoj koja je najrazornija ikad 🤡😭


Ma sve ste u pravu, uspio sam do sad utuviti sebi u glavu da:

a) čovjek doživi i preživi i gore stvari, pa kako ne bi i ovo onda;
b) kad se već moralo desiti, bolje da se desilo sad nego tipa za 2-3 godine usred zajedničkog života itd

Mislim da je za početak to okej. Siguran sam da će svakim danom biti sve lakše. Optimistično :)

Hvala svima koji su se javili, dali savjet i podršku, i na forumu i izvan njega. Stvarno ste divni/e. 🧡
 
Ne znam koji savet bih ti dao iako sam i ja prosao kroz to. Sad vec davno. Mene je drzalo vise od 4 godine (i dalje me drzi, ali ne kao tih godina), iako skoro niko nije znao kako sam se osecao. Samo sam se polagano izolovao od svih, jer mi je neki moj mir i samoca prijala. Bilo kakva druzenja, slavlja, rodjendana... mi nisu prijala i smetala, a ne volim da kvarim atmosferu. Jednostavno mi je najvise godilo da odem na neko pusto ostrvo ili negde gde bas nikog ne znam i da ponesem svoje pesme.
Iako je proslo dosta godina, mene to i dalje drzi, ali nekako idem napred osvrcuci se nazada i uvek cu se pitati "Zasto?", jer i dalje ne znam zbog cega je doslo do rastanka. Bar da znam odgovor na to pitanje, bilo bi mi lakse. U mom slucaju nije bilo nijedne ruzne reci, povike, bilo kojih uvreda sa obe strane; jednostavno sve je nekako lepo islo, osim sto smo bili daleko. Imali smo planove, ali izgleda da nismo ispunili.

Siguran sam da ce te jos neko vreme boleti. Ako inace u zivotu mozes da "lako" okrenes drugi list, onda to nece dugo trajati. Jedino sto moram priznati da mi je bilo lakse kada se isplacem, a u to vreme sam slusao tekst "Santa Maria Della Salute". Eto, i dan danas mi dodje onako tiho da se isplacem, pa nastavim dalje.
Jos samo da dodam, da mi je pesma za ove trenutke Toni Braxton-Unbreak my heart.
 
@Tinte žao mi je što te i nakon toliko vremena to još uvijek drži. Ja inače imam tu sposobnost da se relativno brzo “regeneriram” nakon takvih nekih bolnih stvari, vidjet ćemo kako će biti sad. Trenutno djeluje kao da će trajati zauvijek, al’ naravno da neće. Stat će i razbijanje glave i suze i tuga. Vjerujem i kod tebe, kad tad :)
 
Drago mi je cuti da si ti takav, tako da te nece drzati. (y)
 
+(je l' znate koliko u takvim situacijama Kornelijina Hold me closer drugačije udari?),
Ahahahah, ja sam upravo osetio Kornelijinu u polufinalu bas jer sam gledao na RAI-ju koji ima titl po difoltu nisam uopšte pazio dotle jer je sve generic osim teksta :D i ooo da, kontam sta zelis reci.

Slusaj, ako cemo iskreno. Nadješ sebe. Kao sebe. Individuu :D posle sve bude lakše. Mora se shvatiti da je ljubav ili sklad ili definiši kako god želiš, jedna zajebana, teška, komplikovana stvar i zapravo iluzija koju su nam utuvili u glavu ne razumem ni znašta. To da l si ovo ili ono ne menja ništa,komplikacije ljudi umeju da koriste kao izgovore za sopstvenu nesposobnost održavanja odnosa. Svaki je težak. Tačka. Svaki kraj je težak. Tačka. Ali prođe. Da li pio, ludovao, slušao tužnu muziku, pričao, ćutao-tugovao neko vreme (samo ne radi ništa što bi tebe ugrozilo na nekom poslovnom ili zdravstenom nivou), do tebe je. Isprazni se. Radi šta ti pomaže da se nakon toga osećaš drugačije. Kad se isprazniš kako treba, dođe praznina. I malo te otupi. I to je normalno. Al te i pripremi za dalje.

Iako je teško prihvatiti i shvatiti, to je jedno pozitivno iskustvo za tebe, u građenju sopstvene ličnosti ako iskoristiš na zdrav način (tj da daš sebi vremena, i da te prođe, a proći će u to budi siguran).

Eo ti jedna sad song :p (koju znaš al zprevod)
 
Uh, nikad nisam volio Anemos agapis😅 Šalu na stranu, hvala Evile, i da, sve te situacija služe tome da gradimo sebe i da rastemo. I postanemo bolji. :)

U to ime, jedan pravi empowering banger 🙏🥵

 
Slazem se sa tobom, pogotovo sa ovim "(samo ne radi ništa što bi tebe ugrozilo na nekom poslovnom ili zdravstenom nivou)". Mislim na Evila sto je pisao.
Medjutim, u mom slucaju nije pozitivno iskustvo i ne mislim da me je to na neki nacin izgradilo kao licnost. Promenilo me na losije, ali sam to uradio da bih sebe zastitio na neki nacin i vise nisam kao pre. Nedostaje mi onaj predjasnji ja, ali ako se vratim njemu, moze biti jos gore ako se nesto opet desi. Sada ovakav kakav sam sada, sasvim mi je ok. Inace sam bio od onih koji su mislili da je ljubav najgluplja stvar i da ne shvatam sta to svi vide u njoj. Medjutim ...

Ali svakako ti zelim da brzo i lako prebrodis ovu situaciju, a mozda jedan fin plasman sada na 231. FSC-u moze da pomogne. ;)
Posto je sad rok tema, ja cu ovde ostaviti jednu pesmu iz mog najomiljenijeg benda i koja ne mene utice pozitivno kada je cujem i ujedno mozda mi je jedna od najboljih pesama ikada..

 
Je l' može neko da mi objasni kako depresivna muzika pomaže kad si zaista depresivan? :D Ja depru slušam samo kad je sve ok.
 
Meni nije pomogla da se osecam bolje, samo mi je trebalo neko, nesto, da saoseca samnom u tom trenutku. Jer mi je samo to trazilo i to mi se jedino slusalo.
Smetalo mi je da vidim kada se neko smeje, radostan, raspolozen i sl.
 
Juu, nisam razmišljao tako uopšte. Ima smisla. :(
 
Je l' može neko da mi objasni kako depresivna muzika pomaže kad si zaista depresivan? :D Ja depru slušam samo kad je sve ok.
Da, to jest onako interesantan fenomen koji naizgled nema smisla, al’ zapravo ima. Tinte je to dosta dobro objasnio. Kad si tužan/depresivan iz bilo kog razloga, trebaš tu neku utjehu i način da se poistovjetiš s nečime, a to se onda najbolje postigne kroz tužnu muziku, filmove i slično. Naravno da ti to vjerojatno neće pomoći da preboliš, ali pomaže da bolje rezoniraš i da shvatiš kako i zašto. Evo, recimo nakon prekida, kako da čovjek sluša npr. Glavne aktere od Stanije? 😃 Glup primjer, to slušamo samo ti i ja kad se sprdamo, ali naprosto ne ide tako nešto jer to trenutno ne živiš/ne proživljavaš. Dok recimo proživljavaš Hold me closer ili Ginin Pepeo ili tako nešto, to ide jer to je tvoja priča koju je netko sumirao u 3 minute
 
Vraćamo se na Glavne aktere brže nego što misliš.

stare-stanija-dobrojevic.gif
 
Mene je depresivna muzika samo dodatno ubijala kada mi je bilo lose. U momentu kada sam poceo da slusam nesto drugacije bilo mi je bolje, a mozda je i do vremena koje je krenulo da leci xD
 
Da, pritom nijednu pesmu više nećeš slušati na isti način, u svakoj ćeš moći da se pronađeš.
Mnogo je teze kad te šutnu, pogotovo kad i dalje gajis osećanja.
 
Meni je pomagala depresivna muzika kada sam bio depresivan ali sa mojih 15 do 18 godina recimo. A sada iskreno ne mogu to na isti nacin da slusam iz prostog razloga sto sam onda jos tuzniji. Sad imam drugacije nacine kako se borim sa tugom. A buduci da se borim sa klinickom depresijom vec 7 godina onda postoje periodi gde bas ne mogu depresivnu muziku jer mi bude jos gore. Zavisi zapravo koja je pesma u pitanju. :giggle:
 
Takodje pomaže da se ponižavas po insta storijima , tipa da stavljas citate u stilu "kao stranci gledamo se sada" i time javno ljudima objavljujes u kakvom si stanju, tako sam ja radio, a radim i dalje ponekad.
 
Back
Top