Kako se danas osećate?

Lepo je sve to ali...
vraćaju se oni i kad misliš da su zavek otisli.
 
Teška godina i kod mene. U 10 dana sam izgubio majku i strica koji mi je maltene kao otac bio. Prošle nedelje je i tetka umrlq. Prinudno vraćanje za Srbiju prošle godine se odrazilo i na moje hronične zdravstvene probleme jer je Srbija zemlja gde je bolje da se ubiješ nego da oboliš od nečeg neizlečivog što zahteva konstantno praćenje. Udarila me i "odraslost" tako da kažem, odjednom sam vlasnik nekretnine, porezi na imovinu, porezi na nasledstvo, kamate, krediti... Zvanično sam se i ja nekako pomirio s time da nemam više 18 godina, ma koliko god se i dalje osećao tako. Vraćam se za Češku konačno ovaj vikend, čeka me i tamo opet nalaženje stana dok tamo vlada najveća inflacija u modernijoj istoriji države i navala ukrajinskih izbeglica, a bojim se da i to što sam iz Srbije mi neće baš olakšati pronalazak stana. Ali držim se psihički, sama ta činjenica me malo i iznenadila (pozitivno), pa me i motiviše da guram dok ne crknem otprilike. 🙈
 
Joj, bože, sad kad čitam ovo shvatam koliko su moji problemi zapravo trivijalni. Ali i pored toga nije bilo lako.
 
Eh...Svakom je svoj problem najteži. Nasuprot njemu, meni ova godina nikad bolja...al ne bih sad o tome.
 
Baš to. Svi borimo svoje bitke 🙈

Lepo je čuti da je nekome ova godina bila lepa doduše, u moru ličnih sranja a i globalnih 🥲
 
Tako meni 2020. i 2021. bile vrh, pa kao 'ajde neka je ova bila njesra, uvek može gore. 🥰
 
Meni je ova godina još jedna godina borbe, kao i prošlih par, borba protiv samog sebe, i konačno pobjeđujem, polako se sređujem i može bit samo bolje, jako sam uzbuđen u vezi toga što me sve čeka u 2023. godini, nekako sam pronašao baš neki unutarnji mir
 
Ja sam ove godine dosta upoznavao sebe,pronalazio,gubio se.. nije ništa ekstremno drugačija od prethodnih ali moram da priznam da je čudna.
 
Ja ne znam sta da kazem za 2022... Bio sam na moru u Grckoj i to u kriznoj psihickoj situaciji, prolece je bilo katastrofalno zbog problema sa anksioznoscu pa otud u Grckoj otisao sa svim tim. Da bi eto na kraju rezultiralo katastrofalnim zavrsetkom oktobra zbog uzasno sebicne i lude sestre koja se ponasa bezobrazno prema meni i roditeljima da se mama 30. oktobra predozirala Bromazepamima i zavrsila na hitnoj u VMA. A ja sam od 28. oktobra do 20. novembra opet imao probleme sa anksioznoscu uz to jos i sezonski grip sa temperaturom do 38.9, dotle da nije cak bilo ni spavanja. Zbog svega ovoga sam morao cak otkazati i odlazak kod druga (ajde bolje reci odloziti).
Na kraju sam resio znaci da se ne bavim sestrom i njenim ludim deckom jer mi to skodi. Ja jesam rodjen u novembru (25og mi je rodjendan), ali ovaj novembar bih radije bacio u kontejner zajedno sa sve 30. oktobrom.

Tako da ne mogu da kazem da je 2022. bila ni dobra ni losa. Jer je podjednako bilo i lepih i losih stvari.

Za 2023. ne planiram apsolutno NISTA. I ne ocekujem apsolutno NISTA. Jedino da se potrudim da polozim jedan ispit sto mi je ostao i to je to. Na more da idem necu. Ici cu ali 2024.
2023. ce biti samo jos jedna godina u nizu bacena i protracena.
 
Meni ova godina bila tako apaticna i dosadna. Afektivna memorija mi je umrla u dvadeset devetoj, sad tridesete gazim dobro mi je sasvim.
 
Mozda cu biti jedan od retkih ali meni je ova godina bila savrsena. Pozabavio sam se dosta sobom, resio se stvari koje sam godinama gurao po tepih i napokon uspeo.

Diplomirao, promenio posao, promenio stil zivota i priznajem da mi ostaje samo jedan cilj koji nisam ispunio ali u trenutnom stanju drzave niti ocekujem da se resi u skorije vreme (kupovina stana).
 
Radujem se periodu koji nam predstoji. Zima, sneg, praznici,... 😇
 
Osecam se sIjajno jer sam uspeo naci jos jedan Evrovizijski CD: Tel Aviv 2019! I to se poklopilo bas kod rodjendana. Tako da za sad imam CDove 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2012, 2019, 2021 i 2022 plus DVDjeve 2007, 2008, 2009 i 2011. I necu stati naravno, idem sve do 2000! A posle toga idu DVDjevi na redu.
 
Jutros mi je preminuo blizak prijatelj :( Porasli smo zajedno, bili bliski i sad ga vise nema 😭

Nazalost, oboleo je od Parkinsonove bolesti i to jako rano (najverovatnije je kod njega uzrok bila neka genska mutacija + toksini iz spoljasnje sredine), moj otac ga je vozio kod lekara pre 15 godina kad je dobio dijagnozu.

Jedina sansa je bila da doceka gensku terapiju......ali nazalost, nije Jos jedna meni bliska i draga osoba je ove godine napustila ovaj svet 😭

Ako nekome ne stignem da odgovorim na PP ovih dana ili me ne bude.......ovo je razlog.
 
Back
Top