pl Poljska 2023: Blanka - Solo

Ako ti je Evrovizija i esc događaji samo nešto negativno, zašto pobogu pratiš uopšte?!
 
Pa ajde malo hajpa, malo pozitive u ovim mracnim danima 😁
Ne bih ja pratio ESC, da mislim negativno o tom takmicenju. Samo sam mozda malo vise pricao o njegovim nedostacima, nekim manje kvalitetnim stvarima, ali opet cu reci da i te kako imam mnogo lepoj stvari da kazem..a i ova tvoja poruka me je malo pokrenula za to…😃😃
 
@Nemanja97, a što ne podeliš sa nama to tvoje negativno iskustvo sa poljacima, pa ih toliko ne volis?
Evo recimo, mene koji sam proveo tamo skoro 10 godina zanima zasto imas takvo misljenje? 🤔
 
Ovo je forum o ESCu, i mislim da ne bi trebalo da produbljujemo temu o tim stvarim…neke teme su za privatan razgovor..
 
Au, upravo sam odslušao Janovu pesmu i odlična je. Ima neobičan i pomalo sablastan instrumental, ali opet dovoljno savremen i svarljiv da uz ovu skupocenu produkciju bude ozbiljan konkurent. Tekst je takođe prilično slojevit i inteligentan, naročito imajući u vidu da ga je pisao sam izvođač, za kojeg pretpostavljam da nije izvorni govornik engleskog. Na sve to postoji i očigledan vizuelni i estetski identitet. Uporedite tekst ove pesme sa splačinastim tekstom Irske, koji su pisali izvorni govornici engleskog 🥶

Ne trčim pred rudu doduše, jer vidim da je u pitanju neko ko se tek izlegao iz anonimnosti i ušao u muzičke vode, pa nemam predstavu kako će neko bez ikakvog iskustva uspeti da iznese ovu pesmu uživo.

Uz kvalitetan i pamtljiv nastup, ova pesma bi komotno mogla da bude u top 5 na Evroviziji, ali bi uz prosečan ili slab nastup mogla da bude krš. Takođe ostaje da vidimo kako će konzervativnija poljska publika prihvatiti malo subverzivniju pesmu i uopšte ne mislim da sigurno pobeđuje u Poljskoj.
 
Last edited:
On je odlican uzivo 👌🏻
Ako bude pamietan da nesto slicno kao u spotu prenese na scenu, bice top.
Poljska jeste konzervativna, ali postoji mogucnost da pucaju na nesto ovako, jer da je drugacije, sumnjam da bi ga i uzeli u nacionalni izbor.
Kod publike siguran sam da pobedjuje.
 
A zašto su u užem izboru pesme koje su objavljene i pre nekoliko meseci?
 
Skoro uvek je u Poljskoj bivalo tako..
Bas tako, ne prave se sve pesme specijalno za izbor na nacionalnom takmicenju, ukoliko ispunjavaju uslove i nisu starije od postavljenih termina, mogu da se prijave na NF.
 
Poslušah sad tog Gladijatora i ništa posebno iskr. Iako mi je za nijansu bolja pjesma od Lukine (kad se već uspoređuje), Lukina je dosta upečatljivija
 
Da li vas ovo "New home" od Alicje ne podseća na priču o Ukrajini? Mene itekako da, ona je igrač poljske televizije, još ako je takva priča, i još plus nije išla 2020, pa ni 2021. godine, miriše mi da je ovo za nju "kreirano" i da je Liverpool njen, ali ajde da vidimo...
 
Pa ona je sama rekla da je pjesma o njenim novim ukrajinskim prijateljima - izbjeglicama koje su stigle u Poljsku u potrazi za “novim domom”.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Pa ona je sama rekla da je pjesma o njenim novim ukrajinskim prijateljima - izbjeglicama koje su stigle u Poljsku u potrazi za “novim domom”.
Pa eto, nisam ni video to, ali mi je zaličilo..ja mislim da ide ona, ali ajde da vidimo..
 
Back
Top