pt Portugalija 2022: MARO - Saudade, Saudade

ICS je mnogo pitkija i muzički i vizuelno tako da se ne može ni u kom slučaju porediti. To što se pojedini fanovi uhvate za nešto izvan kutije pa misle da se mora svima svideti jer je umetnost je glupost. Da je tako, Marina Abramović bi bila poznatija od Bijonse.
 
Ja do dana današnjeg nisam prežalio što Portugal 2019. nije ušao u finale (a tipa San Marino sa Serhatom jeste 🙄). Ali nije kao da sam mu predviđao finale, nisam znao šta da mislim o kvalifikaciji, ipak sam bio realan i onako eksterno sumnjičav. Samo sam lično bio opčinjenom pesmom, nastupom i celim konceptom, za mene je ono prosto bilo ispred vremena, u najpozitivnijem smislu.

Ali stoji da su šanse da ICS doživi tu sudbinu i ne kvalifikuje se ekstremno mininalne do nepostojeće. Telemoveis je bio još rizičniji i još eksperimentalniji, tu pesmu Conan nije nikad pevao isto, baš je više bilo kao neki ekspresivni performans, hermetičniji, zatvoreniji nekako u umetničkom smislu. I ICS je pomereni performans, ali je svakako otvoreniji, više poziva na interpretaciju, jasnije je strukturisan i kao pesma i kao nastup, pitkiji što kažete, ispod svog tog čuđenja je zapravo catchy pop hit. A i van toga, na nekom banalnom nivou, mislim da šira publika bolje odreaguje na sve te neke inovativne i pomerene stvari kada ih donose žene na sceni.
 
Portugal vidim da lagano ulazi u finale. Mozda bude tu neko 4-5. mesto u pf-u. Nemam neku zamerku, mozda jedino sto mi se vise svidja da onako sede kao u NF-u, ali i ovako mi je dobro.
 
Ovo je totalno fora pjesma, Baš mi paše. Šalje mi jednu pozitivnu energiju
 
Telemoveis zauvijek ljubav koja je nažalost postala žrtva svog autora i izvođača

Sva sreća pa se ove godine nešto takvo neće dogoditi, nismo spremni na Maroino kidanje
 
Meni je ova pesma predivna. Slušam je često i nadam se dobrom plasmanu. Ima nešto što budi u meni neku nostalgiju i setu. Negde sam pročitao da je pesma posvećena prijatelju,kojeg je izgubila. Ne znam da li je to istina..
 
  • Like
Reactions: Mrm
Clanica grupe ima koronu…izgleda da ce Portugal da se predstavi sa snimljenim nastupom.
 
Da, pisali smo već o tome u opštoj temi. Evo upravo im kreće proba.
 
Fin nastup Portugala. Njih 6 je poređano u krug, stoje i tako kao da pevaju jedne drugima. MARO je u sredini zadnjeg dela tog kruga. Nastup počinje snimanjem kamere sleva na desno, a završava opet pomeranjem kamere u stranu. Scenom dominiraju plava, narandžasta i zelena boja. Na pozadinskom LED ekranu se ispisuje Saudade. Imaju i maglu na podu. Blago tapšu rukama. Lepo pevaju, ali neštto mi fali tu, pomalo mistično, ali i monotono, na neki način kao u crkvenom horu. Ima kadrova odozgo koji su dobri. U drugom i trećem pokušaju druge probe, članica sa maskom nije bila na sceni.​
 
Last edited:
Maro mica 😍 kakva divota od nastupa. Ovo će biti prelepo gledati u utorak
 
Ljepše, iskrenije i ugodnije puno od Grčke i Nizozemske. Ja sam ovu pjesmu baš zavolio, i ona mi je nekako baš draga.
 
I dalje sam pri tome da bi bilo bolje da sede. Nije ni ovo lose, jednostavan nastup ide uz ovakvu jednostavnu pesmu, tamnije je ali nije mracno. Svidja mi se ova magla. Vokalno lepo zvuce.
Portugal, siguran finalista.
 
Bravo, super.. :)
Dobar mi je i stajling sada.. I dalje bih malo svetliji voleo, ali meranholija je to. :)
 
I dalje baš volim ovu pesmu , a i nastup će biti super koliko vidim. Dark horse definitivno. Hipnotiše.
 
Back
Top