ua Ukrajina 2023: TVORCHI - Heart Of Steel

Samo to i nista vise. Dok za sve ostalo su se ponasali kao da se nista ne dogadja.

Ne bi me cudilo, kazem da Ukrajinci od tolike solidarnosti i empatije budu na kraju izvizdani, jer ovo vec prelazi sve mere i granice.
 
Nisam ja postao nicija verzija, nego mi je jednostavno MUKA od tolike solidarnosti prema njima, kao da su samo oni u ratu.
Nisu samo oni u ratu, ali taj rat je maltene i u tvom i u mom susjedstvu. Ne živimo u Francuskoj Gvajani.

I koga briga za ogorčene fanove kad će ESC na kraju ionako gledati stotine milijuna ljudi.

Ako te to učešće Ukrajine na ESC-u toliko opterećuje, fokusiraj se na Mundijal.
 
https://www.instagram.com/p/CkGEwnLNhFN/

Evo, pogledajte ovde komentare i videcete da su mahom vecina ogorceni ESC fanovi. Toliko o tome.

Nisu samo oni u ratu, ali taj rat je maltene i u tvom i u mom susjedstvu. Ne živimo u Francuskoj Gvajani.
Bez obzira, ponasaju se kao da su samo oni bitni a druge ko sisa. I to vec stvara kontra efekat kod mnogih ljudi. Uz to jos preCednik koji je do pre pocetka mandata bio komicar u, gle cuda, RUSKIM serijama... I kako onda da ih uzmes za ozbiljno?

Da se razumemo, ne podrzavam Ruse niti njihovu invaziju, ali isto tako i Ukrajinci preterase sa njihovim kukumavcenjem. Mislim za vreme ESCa govoriti "spasite Marijupolj"? To nije mesto za takve stvari, ali izgleda da Ukrajinci vise ne biraju sredstva kako opet pobediti.

Evo i kladionice im vec odmah predvidjaju ponovnu pobedu unapred, ma sta god poslali. Jeste prerano, ali i kad budu svi odabrali pesme, videces kako ce Ukrajina opet biti prva na kladionicama.
 
Ja sam stavio doticnog na ignore jer stvarno vise ne mogu da citam gluposti, preporucujem svima da isto urade.
 
ponasaju se kao da su samo oni bitni a druge ko sisa.
Bukvalno im ljudi umiru svaki dan, veliki deo države im je već otet, Kijev je u potpunom mraku jer im je 30% elektrana uništeno i moraju da štede i na tome. Ne razumem o čemu pričaš, nisu oni izmislili to što im se dešava niti su birali to.
 
  • Like
Reactions: Mrm
U redu. Shvatio sam, ja sam neopevana kretencina i moroncina koja ne zna sta prica, koja je poludela od tolike anksioznosti i koja vise ne zna sta ce sam sa sobom. Okej?

Ja sam moron, debil, kreten, ljigavac, idiot. Posto izazivam toliku negativu kod mnogih, najbolje je da nestanem sa lica mesta.

Ovime bih hteo da se izvinim Marku i Niku sto sam izgovorio tonu gluposti. Nisam imao nameru nikog da uvredim i molim vas da mi oprostite. Ja sam kriv za sve. Izvinite jos jednom, molim vas nemojte da se ljutite. Jako mi je neprijatno i uzasno me je sramota. Jos jednom molim vas, oprostite mi.

Povlacim sve sto sam rekao vezano za Ukrajinu, nisam hteo da ih vredjam nikako.

Oprostite mi jos jednom, molim vas.
 
U redu. Shvatio sam, ja sam neopevana kretencina i moroncina koja ne zna sta prica, koja je poludela od tolike anksioznosti i koja vise ne zna sta ce sam sa sobom. Okej?

Ja sam moron, debil, kreten, ljigavac, idiot. Posto izazivam toliku negativu kod mnogih, najbolje je da nestanem sa lica mesta.
Nemoj sad preterivati.
A u neku ruku se slazem sa tobom u smislu da Ukrajina sa svojim ucescem kvari ono malo uzitka i napetosti koliko je ostalo na Evroviziji. I dalje sam misljenja da je Ukrajina trebala da ucestvuje revijalno, da treba i za 2023. da ucestvuje revijalno. Nisam za to da bude iskljucena, ali da se ne takmici, za to jesam.
 
Ne razumem o čemu pričaš, nisu oni izmislili to što im se dešava niti su birali to.
Delimično jesu.
Naravno ne za rusku agresiju, ali su birali konflikt kada su glasali za nacionalističke partije koje su 2012. htele da ukinu pravo na ruski jezik u Donbasu i Krimu.
Slično kao što i mi na Kosovu kada smo Albancima ukinuli jezik 1987. (doduše tad nije bilo nikakvog glasanja, još je bio komunizam), pa kad nismo hteli da pregovaramo sa Rugovom, te nam se rodio Tači...

Teritorije koje imaju veliki procenat neke manjine možeš da zadržiš samo pregovorima i ustupcima, kao Srbija Sandžak ili Italija Južni Tirol.
Srbija i Italija su tu lekciju naučile, Ukrajina nije.

Ne možeš da od 2014. god. praktično 8 godina vodiš rat sa 15.000 mrtvih protiv svoje manjine, a da ne pregovoraš o ustupcima koje je kao država trebalo da daš ruskoj manjini...

Kad uporediš nas i Ukrajinu, tu su svi osim 5 zemalja EU teški licemeri, uključujući i Rusiju i sve velike sile: da li je na međunarodnom planu jače pravo na teritorijalni integritet ili pravo na samoopredeljenje odlučuje trenutna geopolitička situacija i sila, sve ostalo je prenemaganje, i igranje životima nebitnih...


Ukrajina treba da učestvuje i da se takmiči, a koliko će biti sažaljenja od strane evropske publike ćemo videti sledeće godine, posle hladne i gladne zime...
Plašim se da će se sažaljenje istopiti u ekstremnim zimskim uslovima, a to mi se ne čini kao veliki napredak, jer tamo ljudi i dalje ginu...
 
Delimično jesu.
Naravno ne za rusku agresiju, ali su birali konflikt kada su glasali za nacionalističke partije koje su 2012. htele da ukinu pravo na ruski jezik u Donbasu i Krimu.
Slično kao što i mi na Kosovu kada smo Albancima ukinuli jezik 1987. (doduše tad nije bilo nikakvog glasanja, još je bio komunizam), pa kad nismo hteli da pregovaramo sa Rugovom, te nam se rodio Tači...

Teritorije koje imaju veliki procenat neke manjine možeš da zadržiš samo pregovorima i ustupcima, kao Srbija Sandžak ili Italija Južni Tirol.
Srbija i Italija su tu lekciju naučile, Ukrajina nije.

Ne možeš da od 2014. god. praktično 8 godina vodiš rat sa 15.000 mrtvih protiv svoje manjine, a da ne pregovoraš o ustupcima koje je kao država trebalo da daš ruskoj manjini...

Kad uporediš nas i Ukrajinu, tu su svi osim 5 zemalja EU teški licemeri, uključujući i Rusiju i sve velike sile: da li je na međunarodnom planu jače pravo na teritorijalni integritet ili pravo na samoopredeljenje odlučuje trenutna geopolitička situacija i sila, sve ostalo je prenemaganje, i igranje životima nebitnih...


Ukrajina treba da učestvuje i da se takmiči, a koliko će biti sažaljenja od strane evropske publike ćemo videti sledeće godine, posle hladne i gladne zime...
Plašim se da će se sažaljenje istopiti u ekstremnim zimskim uslovima, a to mi se ne čini kao veliki napredak, jer tamo ljudi i dalje ginu...
Hvala ti što si na razuman način opisala obe strane konflikta i pokazala da situacija i nije tako crno na belo već za konflikt uvek postoje dve strane.

A pošto je ovo tema za muziku a ne da raspravljamo o ratu, ja bih samo da kažem da se ipak nadam da će Ukrajina poslati dobru pesmu kad već učestvuju ali bih voleo da ove godine ne bude baš toliko očigleldno ko će pobediti kao prošle :ROFLMAO: I dalje volim Evroviziju i želim kvalitetno takmičenje gde će zaista pobediti najbolja pesma a ne politika.
 
Они на сва уста најављују национално финале које ће бити одржано у бункеру, док се првенствене фудбалске утакмице играју на стадионима. Слепцу је јасно на коју карту играју.
 
Delimično jesu.
Naravno ne za rusku agresiju, ali su birali konflikt kada su glasali za nacionalističke partije koje su 2012. htele da ukinu pravo na ruski jezik u Donbasu i Krimu.
Slično kao što i mi na Kosovu kada smo Albancima ukinuli jezik 1987. (doduše tad nije bilo nikakvog glasanja, još je bio komunizam), pa kad nismo hteli da pregovaramo sa Rugovom, te nam se rodio Tači...

Teritorije koje imaju veliki procenat neke manjine možeš da zadržiš samo pregovorima i ustupcima, kao Srbija Sandžak ili Italija Južni Tirol.
Srbija i Italija su tu lekciju naučile, Ukrajina nije.

Ne možeš da od 2014. god. praktično 8 godina vodiš rat sa 15.000 mrtvih protiv svoje manjine, a da ne pregovoraš o ustupcima koje je kao država trebalo da daš ruskoj manjini...

Kad uporediš nas i Ukrajinu, tu su svi osim 5 zemalja EU teški licemeri, uključujući i Rusiju i sve velike sile: da li je na međunarodnom planu jače pravo na teritorijalni integritet ili pravo na samoopredeljenje odlučuje trenutna geopolitička situacija i sila, sve ostalo je prenemaganje, i igranje životima nebitnih...


Ukrajina treba da učestvuje i da se takmiči, a koliko će biti sažaljenja od strane evropske publike ćemo videti sledeće godine, posle hladne i gladne zime...
Plašim se da će se sažaljenje istopiti u ekstremnim zimskim uslovima, a to mi se ne čini kao veliki napredak, jer tamo ljudi i dalje ginu...
Glas razuma u ovoj temi. 🙏🏼

Učešće na Evroviziji - da.
Nacionalno finale u bunkeru, bombardovanoj zgradi, podzemnoj železnici - ne, jadno je i jezivo.
 
Meni potpuno svejedno gde se odrzava nf. Neka ga organizuju gde i kako smatraju da je najbolje po njih. Bitnije mi je da, ako ce zaista ponovo pobediti, bar izaberu pesmetinu kao sto su npr The Hardkiss - Helpless, Tayanna - I Love You, Alina Pash - Shadows of Forgotten Ancestors pa da pobeda bude zasluzena, a ne da pobedjuju sa obicnim pesmama kao sto je Stefania koja nije ni za top 5.
 
Nije ni da meni život zavisi od toga gde će ga održati, samo je iz mog ugla to sve bizarno kao ono naše pevanje na mostovima za vreme bombardovanja lol
 
Meni ni to ne menja stvar. I da je Alina predstavljala njih koja po meni imala najbolju pesmu, ne bi mi bilo drago.
A odrzavanje tako nekog izbora u neprihvatljivim uslovima, nema mi smisla. Vise bi mi imalo smisla da su, recimo, odrzali izbor u Poljskoj ili bilo kojoj drugoj drzavi.
Ali svakako ne takmicenju, da revijalno.
 
Играју фудбал на стадионима...нема разлога да одржавају у подземним станицама...
 
Nisu samo oni u ratu, ali taj rat je maltene i u tvom i u mom susjedstvu. Ne živimo u Francuskoj Gvajani.

I koga briga za ogorčene fanove kad će ESC na kraju ionako gledati stotine milijuna ljudi.

Ako te to učešće Ukrajine na ESC-u toliko opterećuje, fokusiraj se na Mundijal.
Svaka ti čast na komentaru!
 
Objavljena je uža lista potencijalnih učesnika Vidbira. Sada slede audicije za odabranih 36 kandidata, a konačan spisak finalista biće objavljen do 17. novembra.
  1. 2TONE
  2. Angelina
  3. DAYTON
  4. Drevo
  5. Elysees
  6. DEMCHUK
  7. FIINKA
  8. Havkа
  9. Jerry Heil
  10. Iana Kovaleva
  11. Kozak Siromaha
  12. KRUTЬ
  13. Lue Bason
  14. Moisei
  15. Olivan
  16. OOHLA
  17. Oy Sound System
  18. SASHA
  19. Seréen
  20. sexnesc
  21. Shy
  22. SKYLERR
  23. SOWA
  24. Tember Blanche
  25. Tery
  26. TVORCHI
  27. Victoria Niro
  28. Vynohradova
  29. Zetetics
  30. Лилу45
  31. Макс Пташник
  32. Мія Рамарі
  33. Роялькіт
  34. Саша Фадєєва
  35. ТÓНКА
  36. Циферблат
 
Back
Top