al Albanija 2023: Albina & Familja Kelmendi - Duje

Albanija
Ne znam za vas, ali ja ne mogu da dodjem sebi od "Duje" ali cestitke i autorki pesme Erioni Rushiti( radila je Khteju Tokes za Jonidu) zena je dr, mr,sci etno bopova
 
Evo ko zeli da poslusa ovaj ocaj od Fifi .... ali sto je likusa u sred Tirane na kraju rekla thank you 🤯
Jesam lepo rekao jedino koju Fifi priznajemo.
A čak i ja znam da kažem faljemendere.
 
Meni je Duje bolje od KT, pre svega sto je Albina bolji vokal od Jonide, ako se secate Jonidu su onda na esc "spasili" maestralni prateci vokali
 
  • Wow
Reactions: Mrm
Hoće li biti šta od studijskih verzija uskoro?
 
Pa i Albina je flopcina, bas mess iako se meni donekle cak i dopada.
 
Ne znam šta ljudi vide u ovoj pesmi, potpuno haotično i razbacano. Ima taj etnički, ritualni motiv što smo se nagledali od Albanije i što će na nos više da nam izađe.

Hvala, ne
 
Nakon prve večeri festivala Albina dominira ispred Fifi na yt. Ima 20 hiljada pregleda više, više lajkova i komentara. Čekaju se večeras Elsa Lila i Evi Reči da pokažu šta znaju, ali mislim da Albina krupnim koracima ide ka Liverpulu.
 
Doslo vreme da promenim avatar :ROFLMAO: iz Spooky disco Monike LIUGEND u Albinu & KF!
 
Ne znam šta ljudi vide u ovoj pesmi, potpuno haotično i razbacano. Ima taj etnički, ritualni motiv što smo se nagledali od Albanije i što će na nos više da nam izađe.

Hvala, ne
Ali njihova pesma ne bi bila to što jeste da nema tih plemensko-ritualnih momenata.
 
Sad kad su mi se slegli utisci od sinoc, moj top 5 izgleda ovako:
1. Albina ( Mislim da se u ovom slucaju najvise moze govoriti o prednostima ne pustanja pesama ranije. Recima ne mogu da opisem kakav mi je osecaj bio kada sam prvi put cuo pesmu, a tek reakcija publike na kraju nastupa :love: plus A capella pevanje! Veceras se ocekuje da zablista Elsa Lila, ali mislim da stvarno niko ne moze da se priblizi Albini i familiji)
2. Rezarta ( zena sa verovatno najboljim vokalom i kontrolom glasa u Albaniji, svaka njena fik pesma je malo remek delo. Iako ova pesma ima 0% za esc, zapravo mislim da Rezarta vrlo lako moze ove godine do pobede na Fiku( ziri)
3. Endzi ( samo cu napisati 🔥 )
4.Anduel Kovaci ( ovo posle Fik-a da obradi neko tipa Mirza Selimovic, Dzenan Loncarevic, da postane hit i kod nas)
5.Erma Mici ( najpozitivnije iznenadjenje od novajlija)
 
Albina dramatično al neubedljiva. A početak "tetka u crnom nariče li nariče".....
Pesma koja igra pre svega na " dušu " a u suštini je nema, j-bi ga. Prodaju maglu.
Mislim da Evropa ovo ne bi podržala u dovoljnoj meri za prolazak u finale. Ne mogu reći da je loše ili negativno ali nije mi ovo sadržaj za esc.

I kad sad to poredim naprimer sa našim uspešnim etno baladama (ili skandinavskim pop etno pesmama) koje su to već osvedočile na escu i nekim koje nisu otišle (friško - Zorja) onda je jasno koliko ovo zaostaje i koliko nije ni približno respektabilno. Drugim rečima ovo je primer kako ne treba rabiti etno motive u popularnoj muzici.
 
Last edited:
Pjesme od sinoć su zaista jako jako slabe, Albanija propo, tako da sam moram isprati uši meni definitivno najljepšom, najboljom i najemotivnijom FiK pjesmom ikada :tojestoje: 🧡

 
Back
Top