it Italija 2024: Angelina Mango - La noia

Jao kako bih sad voleo da je Tuta Gold u Malmo! :cry:

Znači ta pesma je hit nad hitovima!
 
Odgledao sam ove godine sve večeri Sanrema. Sve je bilo lepo (ja sam na njihovo zamlaćivanje već oguglao) ali takav šok na kraju - da Analiza ne pobedi. :( Stašno, u depresiji sam već nekoliko dana. Uvek mi je Italija bila među favoritima, ono ako me sve ostale zemlje iznevere, barem Italija neće. NIje mi loša ni ova Angelina, ali ne vidim to u top 10, niti ću ove godine navijati za Italiju. Čak mi je i Mamud bio bolji od nje, ali on je već dva put trijumfovao relativno skoro. Nekako sam očekivao da mu neće dati pobedu kao što je Ana Oksa recimo 1990. izdominirala sa Dona con te, ali nije pobedila, jer je godinu pre pobedila pa i išla na Evroviziju kao predstavnik Italije, doduše sa drugom pesmom.
 
Volim je ka' da mi je iz kuće! 😭 Nema, meni se Italija ili top ili flop.
 
Ja ne pamtim da sam ikada fangirlovao ovoliko. A pogotovo kad sam mislio da se malo hladim od ESC. Toliko mi je sve nekako tacno kako treba, od pesme, njene same, magicnog kavera.
 
Nekako ne mogu da ga gledam kao NF, zato sto je sama forma mnogo vise upucena drugim stvarima nego ESC-u. Ali je za vreme Amadeusa mnogo blizi postao ESC-u nego ranije. Meni licno je poslednje 4 godine najbolji izbor za Evroviziju, 2020. su mi ipak bolji bili MGP i Melfest.
 
Amadeus urbanizovao i modernizovao Sanremo, nema šta.

Nekima se to sviđa, neki su navikli na stari format gde su uglavnom kancone glavne.

Naravno, lično mi je ovaj novi mnogo bolji i bliži.
 
Last edited:
Danas sam tek odgledao finalno veče, tj. vratio RAI nekoliko dana unazad. Pa i nisu svi bili obučeni u crno kako ste pisali ovde. A i neki crni su imali šljokice. :LOL: Santi Francesi su čak bili u belom, kao i elegantni Fred De Palma, a Dargen D'Amico je čak zašarenio sa čudnom crveno-crnom kombinacijom. Ona baba sa Nedeljnog popodneva (Mara) koju je Bebi spazio kako đuska u svakom nastupu je bila u subotu u Aristonu u publici u prvom redu, a i ona je obukla belo. :D
Gazzelle je po srpski pokazao tri prsta (nastupao je treći) i nisam ni shvatio do sada da je Dargen imao baš angažovani tekst o Nojevoj barci (dopao mi se).
Ne znam za vas, ali meni su Il Volo jako prijali, kao i svaki put, i faktički mi je Grande amore njihova najslabija Sanremo pesma (iako je i ona dobra, ali više za ESC nego SR).
Loredana nikada nije bolje pevala i bivala ovako koncentrisana nego ove godine. :D Sećam se recimo, koliko je još 2002. svake večeri teturala i mašila tekst. Dobra je bila i prijatno iznenadila i zaslužila sestrinsku nagradu (Mia Martini)!
Tek sam u finalu spazio da je i Diodato imao neke plesače, pored Mahmooda, mada ih je Mamud doveo samo za finale, a Antonio ih i prve večeri angažovao. Uvek se setim kako sam za @Tinte-a zamišljao da izgleda kao Diodato dok ga nisam upoznao. :D
The Kolors su nekako sve imali super sem refrena (nastup, beat, strofe).
Fora mi je bila kada je Mannini samo zaglio majku u publici, a Amadeus tražio da zagrli i oca.
Lepo je što su La Sad imali društvenu poruku na kraju, a na nekoj ESC grupi je neko napravio od njihove šarene azerbejdžansku zastavu. o_O

Nisam primetio neke spektakularne nastupe i poseban šou u samom finalu, sem što su nastupili Gigliola Cinquetti, Lazza, Tananai, a opet je dosta trajalo, verovatno zbog velikog broja takmičara. A Fiorello je koristio svaku pauzu za beskonačne govore i skečeve.

Što se same pobednice tiče, kao što rekoh, bila je dobra, ali Annalisa bi bila sigurno najbolji odabir za Evroviziju, a moj lični favorit bi bio opet Mahmood. Geolier mi se isto dopao od starta i čak bi mi pre legao kao pobednik od Angeline. Ne znam iz kog razloga je postojao neopravdani hejt prema momku koji je pošteno zaradio svoje teleglasove, a jedino je šteta u svemu tome što je dobio cover veče, a realno je bio jedan od najslabijih tu.
Ali generalno su sve pesme u top 3 jako dobre i u mom top 10 su što se ne dešava često.

U vezi konačnog plasmana najpotcenjeniji su mi (svi su mi u top 10): Santi Francesi, Dargen D'Amico, Bnkr44 i Fred De Palma, a najviše overrated: Il Tre, Emma, Mr. Rain, Gazzelle i Irama!
 
A Ghali i Rich Ciolino se nigde ne spominju @Filhy ?!? Sramota, bezobrazluk! 😤😡😈


🤭😘
 
Mahmood dosadio Italijanima u godini kada se takmicio sa najboljom pesmom. Nisam detaljno pratila ove godine Sanremo, pobednicka pesma mi je ok, nista za pasti u nesvest, ali na tik toku samo Mahmood iskace. Koreografija je postala viralna.
 
Mali Sangio’ ima ozbiljne probleme, pa je ostavio muziku. Objavio je na instagramu:” Više ne mogu da se pretvaram da je sve u redu. Trenutno nemam fizičku i mentalnu energiju da nastavim svoj muzički projekat“, „Zahvaljujući ovom iskustvu shvatio sam da je važno biti ono što jesmo i govoriti istinu, morate prihvatiti ono što jeste. Da bih izbegao bilo kakve klasične web nesporazume, sada ne držim ovaj govor zbog mesta na rang listi. I prethodni Sanremo sam doživeo sa istom nelagodnošću, ali ne mogu više da se pretvaram da je sve u redu i da sam zadovoljan time šta radim. Ponekad moraš imati hrabrosti da prestaneš i ja sam ovde jer da sam odlučio da to uradim."
On je otkazao koncert u Forumu Assago 5. Oktobra i cak stopirao izlazak celog albuma, tako da organizatori i tour operator vracaju sad novac. Jadan mladic, jako mi je zao.

 
Back
Top