it Italija 2024: Angelina Mango - La noia

A Ghali i Rich Ciolino se nigde ne spominju @Filhy ?!? Sramota, bezobrazluk! 😤😡😈


🤭😘
Da, Ghali mi se od starta dopao i bio mi je u ličnom finalnom top 5 tako da je zasluženo lepo prošao i nastup mu je bio sjajan! :D Izvinjavam se na propustu. ;)

Nego, primetio sam i da je u jednom delu programa izvedena pesma poznatog italijanskog pevača Sergia Endriga, rođenog u Puli, nakon čega je Amadeus govorio o preko 250 hiljada proteranih Italijana iz Istre posle Drugog svetskog rata (među kojima je bio i on) i ne znam koliko ubijenih od strane komunističkog režima Josipa Broza Tita i govorio je negativno o tadašnjem jugoslovenskom režimu i o nekoj izložbi "Voz sećanja" koja se održava valjda u Trstu. :oops:
 
@Majsta94 , da li ti shvataš da su to načela nacističke Musolinijeve Italije u biti? 😌 Svestan li si?
 
Da, Ghali mi se od starta dopao i bio mi je u ličnom finalnom top 5 tako da je zasluženo lepo prošao i nastup mu je bio sjajan! :D Izvinjavam se na propustu. ;)

Nego, primetio sam i da je u jednom delu programa izvedena pesma poznatog italijanskog pevača Sergia Endriga, rođenog u Puli, nakon čega je Amadeus govorio o preko 250 hiljada proteranih Italijana iz Istre posle Drugog svetskog rata (među kojima je bio i on) i ne znam koliko ubijenih od strane komunističkog režima Josipa Broza Tita i govorio je negativno o tadašnjem jugoslovenskom režimu i o nekoj izložbi "Voz sećanja" koja se održava valjda u Trstu. :oops:
Tog dana je bila godisnjica masakra nad Italijanima u Istri - takozvane fiobe istarske.
 
Šta tačno? Amadeusovo izlaganje?
Da, koncept jugoslovenske nekada obale pripada Italiji i slično, zbog koje je i okupiran dobar deo Jugoslavije od strane nacističke Italije koja je bila uz Hitlera...
 
Da, koncept jugoslovenske nekada obale pripada Italiji i slično, zbog koje je i okupiran dobar deo Jugoslavije od strane nacističke Italije koja je bila uz Hitlera...
Moja poenta je da Tito zaslužuje da ga se proziva kad god se može. O ovom progonu/masakru iskreno nisam znao ništa do neki dan, baš do Sanrema.

Dosta na tu temu, da ne idemo u off i politiku 😄
 
Last edited:
YT trending

:it:

Geolier #1
Annalisa #2
Mahmood #3
Irama #4
Angelina Mango #5
Ghali #6
Loredana Berte #7
The Kolors #8
Rose Villain #9
Mr Rain #10
Emma #11
Il Volo #12
Alesandra Amoroso #13
ALFA #14
Clara #16
Fiorella Mannoia #17
Richi e Poveri #18
LA SAD #19
Dargen d'amico #20
Diodato #21
Il Tre #23
Negramaro #25
Santi Francesi #26
BigMama #27
bnkr44 #28
sangiovanni #29
Renga Nek #30

:ch:

Mahmood #4
Irama #6
Annalisa #7
Geolier #8
Angelina Mango #11
Ghali #13

:mt:

Angelina Mango #2
Annalisa #3
Mahmood #4
Irama #5

:si:

Angelina Mango #19

:gr:

Mahmood #17

:rs:

Mahmood #29
 
I nemojte da "krivite" Mahmood-a što je trenutno često takmičar na SR, SR nije kao neko NF za ESC, pa nekada su se zvezde u Italiji pojavljivale kad su bile u najboljim godinama karijere svake, svake druge, treće godine na SR i tako se tamo i gradi karijera, to sada radi i Mahmood! Ne mora on da pobedi, ali pokazatelj kako mu se pesma kotira na SR je dobar!
 
Merchandising Galija
 

Attachments

  • 0FEF2542-D791-493E-A515-9C4997E6E026.jpeg
    0FEF2542-D791-493E-A515-9C4997E6E026.jpeg
    244.2 KB · Views: 6
Peva o velikom problemu današnjice a to je: dosada - bukvalan prevod pesme.

Odlična izvedba, tako da može možda i do Top3 u Malmeu
 
Meni je Mahmud bio bolji izbor mada bi bilo mozda previse da tri puta pobedi na SanRemu u 5 godina
 
Ironija da mu je ovo mozda i najbolja pesma. A potcenjen. Taman da mu se izbalansiraju malo prethodni rezultati jer mislim da su dve pobede preterane.
 
Тута голд могла да побиједи у Малмеу, али што каже Чода, Бривиди је била прецијењена и то га је сад коштало пласмана (можда) јер баш одлично пролази а једва 7 дана од објаве пјесме прошло
 
Back
Top