it Italija 2024: Angelina Mango - La noia

Choda je rekao da je Brividi precenjena? Nemoguće!
 
Ма рекао је да су 2 побједе претјеране, а ја сам повезао са својим мишљењем да је прецијењена и да није заслужио ту побједу 😂
 
Tog dana je bila godisnjica masakra nad Italijanima u Istri - takozvane fiobe istarske.
*foibe

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Foibe_massacres

Mahmood dosadio Italijanima u godini kada se takmicio sa najboljom pesmom.
Ma nije dosadio, i uopšte ne znam zašto se to vrti kao argument u inostranstvu, nego italijanska publika dosta polaže na tekst...

Jasno je i da strancima krindž stihovi u tekstu o 5 mobilnih i zlatnoj trenerci ne smetaju, kad ga ionako ne razumeju, a Mahmood bi im verovatno bio super i da peva telefonski imenik...
 
A ja sam stekla utisak da postoji puno referenci o pripadnosti periferiji grada. Trenerka, zlato na zubu, pet zlatnih mobilnih telefona. Garderoba i ikonografija koju su koristili rani americki reperi kao Notorius Big, Tupac pa sve do danas. Ove reference su mu i u video spotu.
 
A ja sam stekla utisak da postoji puno referenci o pripadnosti periferiji grada. Trenerka, zlato na zubu, pet zlatnih mobilnih telefona. Garderoba i ikonografija koju su koristili rani americki reperi kao Notorius Big, Tupac pa sve do danas. Ove reference su mu i u video spotu.
S tim što tu periferiju i njene manjine ne pokazuje u nekom pozitivnom svetlu, više ih ismeva...
Pretpostavljam da zato ta periferija nije ni glasala za njega...
 
Je l' zna neko koji se instrument čuje ovde u refrenu?
 
Za kraj sam ostavio pesme Sanrema, pošto sam nažalost pogledao samo prvu polovinu prve večeri, ostatak nisam pratio zbog nekih privatnih dešavanja. Svake godine želim da gledam Sanremo, eto ni ove godine nisam ispoštovao. Elem, nakon preslušavanja pesama, izdvojiću mojih TOP 6 izvođača:

Angelina Mango
Annalisa
Clara
Mahmood
Alessandra Amorso
BigMama


Pobedničkom pesmom sam zadovoljan, imala je i super nastup, harizmatična je i dobra pesma. Žao mi je Annalise. Što se Mahmooda tiče, dosta je bio. Dobra pesma ali ne mora stalno on da ide, neka neko drugi dobije šansu da predstavlja svoju zemlju. Idem polako da iščitam šta ste ovde ispisali. Možda mi se još neke pesme dopadnu vremenom, poslušao sam jednom neke eventualno dva puta :) (osim favorita)
 
Na kućnoj plejlisti se održali Anđelina, Mamud, Analiza i Fjorela. 💃
 
Kod mene Santi Francesi, The Kolors, Mahmood, Fred De Palma (začuđujuće), Dargen, Geolier, Clara i naravno 🥭
 
Kod mene pobednica precenjena, ne vidim ovo kao top 10. Na drugoj strani, mislim da bi Mahmood i Annalisa konkurisali za pobedu.
 
Back
Top