Kako se danas osećate?

Ali i nama koji ne pušimo džaba sve kada udišemo ono od ovih koji puše 😕
Истина, главни разлог због којег не волим изласке зими је то што је све пуно дима и надишем га се за све паре, љети бар могу на отвореном да будем па је лакш

али ево у мом друштву са којим се највише дружим у последњих пар година само једна дјевојка пуши али оно фазон једна цигара за 2 сата
 
Meni je familija (sira i uza) puna strastvenih pusaca. Nekad kad neko od njih podje na turu sa mnom, znaju da traze pus pauzu, ali nema protekcije, kad svima, tad i mojima 😂
 
ja sam pusac al mi smeta dim i zadimljene prostorije i ne pusim ni u svojoj kuci ni kad izadjem u zatvoren prostor.. imam razumevanja kad nekome smeta, cak i kad sam napolju s nekim pitam osobu da li bi joj smetalo da zapalim.. najgori su pusaci koji nemaju obzira ni prema kome ili bi cak pusili kadnodu u goste kod nekog
 
Ja sam počeo da pušim na fakultetu, više iz fore, svi iz društva su tada pušili. Međutim, počeo sam da preterujem tokom mnogo stresnih situacija koje su me konstantno pratile i jednostavno sam samo presekao kada sam osetio da je počelo da mi narušava zdravlje. Nisam čak ni imao nekih ozbiljnijih kriza, preporučujem svima koji imaju i malo volje da probaju da ostave, meni nije bilo preterano teško. Odrazilo se na kilažu doduše, ali negde je moralo. 😂 Moram da priznam da mi je danas teže da hendlujem upravo kilažu i raznorazne dijete da bi to doveo na neku pristojnu meru, nego što sam pre skoro 8 godina ostavio cigare.
 
Ja mogu da ih popušim, ali ne uživam u tome. Jedno veče sam ispušio 3-4 cigarete i nije mi bilo dobro xD a paklica mi potraje i do dva meseca.
 
Nikako da zabrane pušenje u zatvorenom prostoru, kafićima, restoranima... To je odavno trebalo uraditi, što je i praksa u mnogim zemljama. Danica je htela, ali izgleda da to koči neki lobi, da li Ministarstvo finansija, duvanska industrija. Sad više nije ministarka, pa je pitanje kada će do zabrane doći. Trebalo bi zabraniti pušenje i na stajalištima javnog prevoza, neretko se nabiju uz tebe i zadime, da ne možeš da dišeš i briga ih. I obavezno uvesti visoke kazne za nepoštovanje zakona i kontrolisati. Vremenom će se navići na nove okolnosti, kao što su i drugde. Ja mogu da istrpim donekle, ali mi ne prija, ne razumem ni kako se nekom dopadne da unosi tako štetne materije u svoj organizam, niti kakvo mu zadovoljstvo predstavlja da bude u zagušljivom okruženju. U inostranstvu su i drugačije paklice, font za sve cigarete bude isti, sa gadnim slikama koje ukazuju na brojne zdravstvene rizike koje pušenje donosi, pa to možda i odbije neke ljude, makar one koji su u iskušenju da probaju, dok je kod nas to zanemarljivo, uz tekstualne poruke na koje su pušači oguglali.​
 
Kod mene u kući je pravilo ko hoće da puši mora pod aspiratorom 😂 i to mi je skroz u redu, dim odlazi napolje i ne zadržava se u prostoriji. I meni kao pušaču smeta zadimljen prostor.
 
Još kad bi i otišao tako sav dim i ne bi se osećao nimalo.... Stvari upiju dim, zidovi, pušači to možda ni ne primete, ali neko sa strane itekako. Jedino smisleno je da se ta radnja obavi napolju što dalje od stvari i ljudi i opušak adekvatno odloži. Gledam juče na stajalištu, neka žena ulazi u bus i tek onda gasi cigaretu i baca pikavac, ne obazirući se da li je bacila na nekog iza nje, niti da li time nekom pravi posao. Ta nemarnost mi je često i gora od samog čina pušenja, jer svako može da radi šta želi, dok ne ugrožava druge.​
 
Meni sada užasno smeta duvanski dim u bilo kojoj varijanti, ima istine u frazi da bivšim pušačima zapravo najviše i smeta dim.
 
meni je mnogo tesko da ostavim i pokusavao sam vise puta... uvek se vratim. sad sam presao na vejp, nije ni to zdravo al bar ne smrdi i nemas pepeo, pikavce itd
 
Sad kad sam bio u Budimpešti, videh da u jednoj specijalizovanoj radnji za prodaju cigareta (tamo se prodaju isključivo u takvim neuglednim radnjama sa zatamnjenim izlozima, a drže i druge artikle poput vode, slatkiša i sl) stoji istaknuto obaveštenje da je vejp ilegalan u Mađarskoj i da to ne prodaju.
 
Ako si vec pusac, bolje je bar da uzivas u tome, kao Tanja Boskovic nego da ih konzumiras iz nervoze :)

Ima li neko od forumas ada nikad nije probao cigare? Mene nekako nikad nije vuklo, nije mi bilo cak ni odbojno, nego jednostvarno nebitno 😂
Ako ne racunam da sam povukao dva dima kada sam imao oko 10 godina i to kada smo u sumi sa starijim drugovima nas par mladjih pravili kolibu, onda nikad nisam. Oni pusili i nama dali cigaretu, da imaju sigurnost da ih necemo slucajno otkriti da su pusili. Sto je sigurno, sigurno. 😅 Mada vecina koje poznajem su uglavnom pusaci.
Iako sam nepusac, kod mene se moglo konzumirati cigarete i nisam pravio problem. Samo kad odu, dobro izluftiram.
 
Sad kad sam bio u Budimpešti, videh da u jednoj specijalizovanoj radnji za prodaju cigareta (tamo se prodaju isključivo u takvim neuglednim radnjama sa zatamnjenim izlozima, a drže i druge artikle poput vode, slatkiša i sl) stoji istaknuto obaveštenje da je vejp ilegalan u Mađarskoj i da to ne prodaju.
Vejp nije ilegalan u Mađarskoj već se ne može kupovati u običnim trafikama, već samo u specijalizovanim prodavnicama, i porez na tečnost za vejping je užasno visok.
 
I meni je čudno delovalo, ali kažem šta je doslovno pisalo i to u specijalizovanoj prodavnici duvanskih proizvoda.
 
Meni cigare vezane uz alkohol tako da nikad nemam potrebu da zapalim kada sam skroz trezan 😂
 
Tužno, prazno, duboko nesrećno i poraženo. Izgubio sam još jednu osobu koja mi je mnogo značila u životu, rođenu tetku, koja mi je bila kao sestra, jer je od mene bila starija samo 2 godine. Nažalost, izgubila je dugogodišnju bitku sa karcinomom dojke i u 37. godini ostavila iza sebe muža, dvoje dece od 10 i 8 godina i gomilu ljudi, prijatelja i porodicu koji su je neizmerno voleli. Mnoge udarce sam pretrpeo u životu, ali ovo me je zaista potpuno dokusurilo, zaista ne znam kako i na koji način ću uspeti da se izborim sa ovim gubitkom. Znam da moram, zbog majke i babe prvenstveno, odnosno njene sestre i majke, dece i svih ostalih, ali nisam verovao da ću ikada više osetiti ovakvu tugu i prazninu. Mala je uteha, ali smo svi zajedno dali poslednji atom snage, obezbedili sredstva za lečenje u inostranstvu i nadali se da ćemo konačno naići na svetlo na kraju tunela, bilo je naznaka da će krenuti u nekom dobrom pravcu, i samim tim je sve ovo još tužnije i šokantnije. :cry:
Razmišljao sam da se udaljim sa foruma na poduži period, ali sam shvatio da mi je ovo veliki izduvni ventil i olakšanje u smislu neke razonode i skretanja misli. Verovatno neću biti preterano aktivan, ali ostaću.
 
Moje saučešće 🥲 sveže je sve da nije pametno deliti nikakve savete, bili bi i neumesni i puni za tebe opštih mesta. Smrt dragih ljudi jeste najbolniji osećaj koji neko može doživeti ali se može preživeti i naučiti živeti sa tim. Kada prođe neko vreme, ne libi se otići do psihologa ili psihoterapeuta verujem da će ti mnogo olakšati i dati ti neke smernice kako da prođeś kroz taj proces tugovanja, od kojeg prosto ne smeš i nemaš kud pomaći.
 
@Djole89 Primi moje saučešće. Nažalost znam kako je to kada sa nekim prolaziš kroz tešku borbu sa opakom bolešću, gledaš kako ta osoba propada a sve bi dao da joj pomogneš.. Drži se i okruži se ljudima koji ti daju snage da prevaziđeš to 💖 Iako nikada ne preboliš vremenom rane se nekako zacele.
 
Back
Top